Bouwfeeds: Al het bouwnieuws op een pagina

Wat zijn de ontwikkelingen in de bouwsector? Een gesprek met Medard Scholten over Bouwfeeds.

Wat doet de site?

“Bouwfeeds is een nieuwssite voor bouwend Nederland. Net als bijvoorbeeld nu.nl zoekt het de meest interessante items uit alle nieuwsbronnen geeft alleen de koppen weer. Gedachte is dat als je de kop gelezen hebt, je meestal al voldoende op de hoogte bent. Uiteraard is het mogelijk om door te klikken naar het betreffende artikel als je iets interessants ziet. Naast de redactie is er een Twitter stream, die continu alle belangrijke bouw tweets weergeeft.

Uniek is het visuele aspect,elke 20 seconden komt er een nieuwe bouwgerelateerde foto op het scherm.Eigenlijk is het zodoende een screensaver voor de bouw zonder dat deze geïnstalleerd hoeft te worden. In combinatie met specifieke dochterpagina’s kan de website ook gebruikt worden als narrowcasting, bijvoorbeeld bij receptie van bedrijven.”

[gespot_images]

Waarom deze site?

“Hoewel bouw een b2b segment bedient en inhoud prefereert aan vorm, zijn vele websites onnodig saai. Daarom een combinatie van beste contents en layout.”

Hoe werkt de site?

“Het nieuws wordt uiteraard automatisch gebracht. Elke 15 minuten wordt een reclameblok getoond, welke afgesloten wordt met een video op Youtube. Mocht de bezoeker deze video nog eens willen zien dan kan hij/zij op het rode label (replay) klikken.

Voor de adverteerder is nieuw dat als de banner verschijnt, de achtergrond vervaagt en zodoende hij de exclusieve aandacht heeft van de bezoeker (formaat banner is dan ook geen probleem meer). Daarnaast is er een reminder button die na afloop van het blok, linksonder blijft staan. Het lijkt op een Sterblok, met dit verschil dat je de reclame kan wegklikken, maar ook herhalen.”

 

Wat zijn de facts?

“Na anderhalve maand proefdraaien is de site nu echt live. De eerste week zijn er tussen de 50 en100 bezoekers per dag. Op Twitter is er een account aangemaakt en daar zijn nu al 80 volgers en staat Bouwfeeds in de bouw top 100. Feedback is positief, me tname lof over de bouwvideo’s, maar die zijn meestal ook met een komische inslag

Net als bij startpagina kunnen ook dochters aangemaakt worden, voor mensen die naast het bouwnieuws specifieke interesse hebben in organisaties. Voor BAM, Ballast Nedam en BNA (architectenbond) zijn al individuele dochters aangemaakt.

Daarnaast is een experiment gestart. Voor de dochter Vastgoed zijn de inloggegevens van de redactie op de LinkedIn groep “Vastgoed Nederland”geplaatst.Bijna 10.000 leden kunnen nu zelf bepalen wat het nieuws van de dag is, en is iedereen journalist.”

Wie maakt de site?

Bouwfeeds is een uitgave van Blauvelt uitgevers. Deze online uitgeverij heb ikzelf opgericht en focust zich op de bouw. De redactie bestaat uit drie medewerkers (2 FTE), dieop eigen locatie het nieuws verzorgen. Wil je meer informatie email naar [email protected].”