Werkblad: Helpt je leren zoeken naar werk

Wat kan je allemaal doen om werk te vinden? Een gesprek met Danny Schuit van UWV over Werkblad.
Wat doet de site?
“Werkblad biedt informatie voor werkzoekenden. Tips en trucs maar ook persoonlijke verhalen die werkzoekenden inspireren en op ideeën brengen. Kortom, de informatie die helpt bij het zoeken van werk. Wat Werkblad uniek maakt is dat werkzoekenden op eenvoudige wijze hun eigen magazine kunnen samenstellen. Ook is een widget beschikbaar die de laatste artikelen van Werkblad toont. De code kun je downloaden van de site en vervolgens op je eigen website plaatsen.”
[gespot_images]
Waarom deze site?
“Werkblad was vroeger een tijdschrift (van 2004 tot 2009). Uit onderzoek in 2008 is gebleken dat het magazine de klant niet meer bereikte. Maar de klant gaf wel aan de informatie nuttig te vinden. Door Werkblad aan te bieden via internet brengen we het magazine meer in het ‘werkgebied van de klant’. Die zit op werk.nl en maakt gebruik van de Werkm@p (persoonlijke dossier). Daarnaast biedt een digitaal Werkblad gewoon veel voordelen: het magazine is altijd beschikbaar, gemakkelijk te koppelen (links) aan werk.nl, de Werkm@p en andere relevante sites, biedt mogelijkheden voor informatie op maat en meer interactie met klanten, kan eenvoudig toegankelijk worden gemaakt en met de archieffunctie blijven oude(re) artikelen gewoon beschikbaar voor nieuwe klanten.”
Hoe werkt de site?
“Werkblad werkt heel eenvoudig. Vanaf de homepage ga je naar het menu, kiest jouw onderwerpen en drukt op de knop ‘Maak mijn pagina aan’. Vervolgens presenteert Werkblad ‘jouw magazine’. Ter verduidelijking biedt de startpagina een instructiefilmpje. Dit was een belangrijke aanbeveling uit het gebruikersonderzoek. Je kunt vervolgens zoeken via de zoekmachine of de tagcloud. En op de hoogte blijven via de widget, de nieuwsbrief of door Werkblad te volgen op Twitter.”
Wat zijn de facts?
“Werkblad is 9 juni live gegaan. Sindsdien hebben 7.611 mensen de site bezocht waarvan 6.419 unieke bezoekers. Er waren 30.838 pageviews. Daarbij moet worden aangetekend dat we tot dusver alleen 5.000 eigen medewerkers (divisie WERKbedrijf) hebben geattendeerd (E-card) en communiceren via de vestigingen (poster/flyer), via Twitter (@werkblad) en via nieuwsberichten. Vanochtend en vanmiddag worden 130.000 klanten (E-card) geïnformeerd. Inmiddels hebben 1.202 personen aangemeld voor de nieuwsbrief.”
Wie maakt de site?
“Werkblad is gebouwd door Cinnamon uit Leeuwarden en wordt gevuld (artikelen) door Vdbj (Van den Boom Jalink) uit Bloemendaal. Cinnamon is onder andere gekozen op basis van hun ervaring op het gebied van toegankelijkheid en hun originele concept. Wat ons betreft laten ze zien dat een toegankelijke site nog steeds aantrekkelijk en aansprekend kan zijn.”