Refurls: Referral marketing & recruitment via social media

Sociale media zijn enorme bronnen van contacten. Waarom deze niet inzetten bij het vinden van goed personeel? Refurls is een online service die referral marketing en recruitment bij bedrijven faciliteert. Michel Rijnders, verantwoordelijk voor productontwikkeling en -management bij Refurls, vertelt.
Wat is het?
“Met Refurls kunnen medewerkers (en anderen, zoals klanten, leveranciers en ex-medewerkers) eenvoudig ingezet worden bij de werving van personeel via sociale netwerken. Medewerkers kunnen content en vacatures delen via sociale media en e-mail en hun netwerk uitnodigen te solliciteren. Refurls houdt bij hoeveel bezoekers, sollicitaties en nieuwe collega’s elke medewerker genereert. De werkgever kan de medewerkers (of bijvoorbeeld afdelingen of teams) vervolgens belonen voor de resultaten die zij gegenereerd hebben.
Dit leidt tot meer geïnteresseerde bezoekers, kwalitatief betere sollicitaties en nieuwe collega’s tegen lagere kosten dan traditionele wervingskanalen. Bedrijven krijgen daarnaast te zien welke boodschappen goed of minder goed werken en wie de ware influencers zijn, gebaseerd op resultaat.”
[gespot_images]
Waarom dit initiatief?
“We hebben veel ervaring met de inzet van referral recruitment bij bedrijven, maar het ontbrak aan goede tooling. In Nederland zijn er een paar initiatieven en internationaal zijn er een heleboel. Deze initiatieven voor referral marketing of recruitment zien wij zaken niet goed aanpakken die Refurls wel goed aanpakt. Het belangrijkste is dat wij ons richten op de eigen website en andere initiatieven daar een apart systeem naast zetten. De Refurls-button staat op de eigen website, bezoekers komen op de eigen website terecht en komen na het solliciteren in het bestaande recruitment- of CRM-systeem terecht.
We sluiten direct aan op de bestaande systemen en processen, zoals web analytics, recruitmentsystemen en CRM systemen. Hierdoor hoeft content niet in een apart systeem ingevoerd te worden, heb je als bedrijf direct invloed op usability en conversie op de eigen website en ben je daarvoor niet afhankelijk van een extern systeem. Ook verwijzen links vanuit social media, die steeds belangrijker worden voor SEO, naar de eigen website.”
Hoe werkt het?
“Op de website wordt de Refurls-button geplaatst, waarmee medewerkers vacatures en andere content kunnen delen. Ook kunnen ze mensen in hun netwerk gericht uitnodigen om te solliciteren. Dat gebeurt nu via Twitter, Facebook, LinkedIn, e-mail, short-url’s en QR-codes. Voor elke medewerker wordt vervolgens gemeten hoeveel kliks, sollicitaties en nieuwe collega’s hij of zij gegenereerd heeft. Op basis hiervan worden punten berekend, badges uitgedeeld en ranglijsten samengesteld. Het bedrijf kan daarna de goed presterende medewerkers belonen door de nummer 1, 2 en 3 van de ranglijst, de snelste stijger van de maand of bijvoorbeeld de best presterende afdeling te belonen.”
Wat zijn de belangrijkste facts?
“Bol.com, Delta Lloyd, PostNL, Achmea, Brainforce en Technische Unie gestart met de inzet van de werving via medewerkers met behulp van Refurls. Anderen, waaronder VUmc, Croon Elektrotechniek en Studentenwerk beginnen op korte termijn met de inzet van Refurls. Bij deze eerste klanten zit al een enorme potentiële gebruikersgroep van meer dan 100.000 medewerkers. Na de eerste voorzichtige stappen bij deze klanten wordt Refurls door bijna 1000 actieve gebruikers ingezet die zo’n 10.000 geïnteresseerde bezoekers per maand weten aan te trekken en veel mensen weten te overtuigen te solliciteren.”
Wie is er bij betrokken?
“Refurls is een product bedacht en ontwikkeld door Netwerven.nl.”