Unox Nieuwjaarsduik lanceert nieuwe campagne met langste ezelsbruggetje ooit

Unox en Being There

De nieuwe campagne voor de Unox Nieuwjaarsduik 2025 is van start gegaan. Met als hoogtepunt een recordaantal van 171 locaties in Nederland, introduceert de organisatie dit jaar het langste ezelsbruggetje ter wereld, om Nederland te helpen en te inspireren waar je allemaal kunt nieuwjaarsduiken. Iedere letter in het ezelsbruggetje staat voor een plaats. Het creatieve concept is ontwikkeld door creative agency Being There.

Langste ezelsbruggetje ter wereld
Het langste ezelsbruggetje ter wereld is: “NIEUWJAARSPLONS ZEEZWANGBONS HOBBOL WOBBEL OH OH WACHT GGGLLLLLAD IAAAH BBBBBBBR DDDDDDDDDE C IS VVVVVVVVVVET KKKOUD NNN ZZZZOUT JAK BAH WWWWWWIL FF SSSSNERT MET WWWWWWWORST JAAAH HAP HHHHHHHHMMMMM”. Het nieuwe ezelsbruggetje bevat de beginletters van alle 171 duiklocaties, waarvan 154 in Nederland en zet het brede bereik van de Nieuwjaarsduik kracht bij. De eerste twee letters zijn van Nieuwersluis en IJmuiden, de laatste letter voor Monte Gordo. Dit bijzondere en superhandige ezelsbruggetje, zet met een dikke knipoog alle Nieuwjaarsduiklocaties in Nederland in de schijnwerpers.

Clara Kappen, Marketing Manager Unox: “We vinden het belangrijk te laten zien op hoeveel plekken de Nieuwjaarsduik wel niet plaatsvindt. Door heel Nederland plonsen mensen op 1 januari het water in om zo fris het jaar te beginnen. We zetten graag alle duiken in het zonnetje met het langste ezelsbruggetje ooit.”

Kickoff op Scheveningen
De kickoff van de campagne ontstond afgelopen vrijdag tijdens een evenement op het strand van Scheveningen – de bekendste Nieuwjaarsduiklocatie van Nederland – waar een twaalf meter lang spandoek werd onthuld met daarop het complete ezelsbruggetje. De campagne benadrukt niet alleen de groei van de Nieuwjaarsduik, maar laat ook zien hoe traditie en creativiteit hand in hand gaan.

Campagne 2025: humor en bereikbaarheid centraal 25 jaar creatieve merkactivatie
Sinds 1960 staat de Nieuwjaarsduik symbool voor een frisse start. Unox ondersteunt de traditie al meer dan 25 jaar en de campagne is een nieuw hoofdstuk in een reeks opvallende activaties die creative agency Being There de afgelopen 25 jaar heeft gerealiseerd. Eerdere campagnes omvatten de ‘Nieuwjaarsduik uit Blik’ tijdens de coronajaren en de langste aanloop ooit vanuit Winterswijk in 2023.

Robrecht Stoekenbroek managing director van Being There: “Onze uitdaging is elk jaar weer om de traditie fris en relevant te houden. De Nieuwjaarsduik is inmiddels een iconisch moment voor Unox, en het is fantastisch om te zien hoe deze activatie telkens weer mensen verbindt, van lokale gemeenschappen tot de nationale pers.”

Video: https://youtu.be/ICA1RkUu4D4

Credits
Klant: Unox
Verantwoordelijk bij klant: Clara Kappen (Marketing Manager Unox) , Stella Schaaf (Lead Unox Nieuwjaarsduik) en Amber Meijer (Junior Marketeer)
Creatief Concept: Being There
Bureau(s): Being There, Banka Media, Exventure, Stichting Nieuwjaarsduiken
Productie campagne: Being There
Event: Exventure en Stichting Nieuwjaarsduiken
PR: Banka Media

Voor meer informatie over de campagne en een overzicht van alle locaties: www.nieuwjaarsduik.nl.

Blog